PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Sölden

Sölden - turistické informace

Sölden je obec s asi 3300 obyvateli v okrese Imst v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Leží v nadmořské výšce 1368 m, v jižní části údolí Ötztal. Sölden byl poprvé písemně zmíněn v roce 1150 jako Seldon.

K zajímavým stavebním památkám v Söldenu patří katolické farní kostely Mariä Heimsuchung v místní části Sölden-Rettenbach a sv. Johannes Nepomuk a sv. Paulus v Obergurglu a další četné sakrální stavby.

Sölden je důležitou turistickou oblastí, hlavně pro zimní sporty, ale i v létě je zde mnoho zajímavých výletních cílů.

Průsmyk Timmelsjoch (2474 m, italsky Passo del Rombo) je hraniční průsmyk mezi Rakouskem (spolková země Tyrolsko) a Itálií (provincie Jižní Tyrolsko). Je nejvyšším nezaledněným přechodem mezi průsmyky Reschenpass a Brennerpass. Jízda přes Timmelsjoch Ötztalskými ledovci do jihotyrolských vinic zůstane nezapomenutelným zážitkem. Cestou jsou četné zastávky a místa výhledu.

Nová lanovka Gaislachkoglbahn s horní stanicí ve výšce 3048 metrů je v údolí Ötztal svou nadčasovostí výletním cílem číslo jedna. U horní stanice se nacházejí Panorama-Restaurant a sluneční terasa s nádherným výhledem na hory a ledovce Ötztalských a Stubaiských Alp až do jihotyrolských Dolomitů a oblasti Ortleru.

Zpoplatněná alpská silnice Ötztaler Gletscherstraße je nejvyšší silnicí Východních Alp a vede v délce 15 km ze Söldenu (1377 m) do lyžařských oblastí ledovců Rettenbach- a Tiefenbachgletscher v nadmořské výšce 2800 m. Tunel (Tunnelpatin Rosi Mittermaier - 1,7 km dlouhý, nejvýše položený silniční tunel v Alpách) spojuje obě lyžařské oblasti.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Sölden - turistické informace. Web: www.offtrack.cz/cs